Raznim aktivnostima obilježili smo Europski tjedan mentalnog zdravlja
Europski tjedan mentalnog zdravlja obilježen je od 10. do 16. svibnja 2021. godine. Dječji vrtić “Potočić” Belajske Poljice, uključio se u ovu hvalevrijednu akciju brojnim aktivnostima koje su provele odgojiteljice u našim skupinama.
Cilj ove inicijative koju je pokrenula europska organizacija Mental Health Europe je podići osvještenost o važnosti mentalnog zdravlja u svakodnevnom životu svakog pojedinca. Obilježavanje i promicanje mentalnog zdravlja u svibnju dugogodišnja je svjetska tradicija. U SAD-u se još od 1949. godine obilježava svibanj kao Mjesec mentalnog zdravlja. Nadalje, tjedan mentalnog zdravlja se u Kanadi obilježava u prvom tjednu u svibnju već 70 godina, a u Ujedinjenom kraljevstvu u trećem tjednu svibnja već 20-ak godina.
Projekt Živjeti zdravo Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo ove je godine bio posvećen osvještavanju važnosti tjelesne aktivnosti u očuvanju i unaprjeđivanju ne samo tjelesnog nego i mentalnog zdravlja.
Trudimo se i dalje obilježavati promicanje zdravlja u vrtiću, kroz svakodnevne vrtićke aktivnosti, stoga smo se sa zadovoljstvom uključili i u ovo obilježavanje.
U sklopu obilježavanja ovog tjedna svaki dan je bio posvećen nekoj od glavnih dobrobiti tjelesne aktivnosti za mentalno zdravlje:
- svibnja –tjelesna aktivnost i opća dobrobit
- svibnja – tjelesna aktivnost, zdravlje mozga i kognitivna dobrobit
- svibnja –podrška tjelesne aktivnosti u izgradnji otpornosti i nošenju sa stresom
- svibnja –tjelesna aktivnost i emocionalna dobrobit
- svibnja –tjelesna aktivnost i socijalna dobrobit
- svibnja –tjelesna aktivnost i duhovna dobrobit
U nastavku pogledajte kako su ovaj tjedan obilježile “Zvjezdice”:
“Točkice” su također odradile brojne aktivnosti, a odgojiteljice su sve zabilježile na sljedećim fotografijama:
